Soundedit ’15 – sylwetka Das Moon

Das Moon

Das Moon to muzyczna podróż w czasie. W przeszłość i... W przyszłość.

 

 

 

Trio inspiruje się takimi ikonami sceny, jak Einstürzende Neubauten, Laibach, Kraftwerk czy Depeche Mode, ale tworzy swój własny, niepowtarzalny styl. Znaki rozpoznawcze, to duża dawka elektroniki z domieszką nowofalowego brzmienia gitar i surowych instrumentów perkusyjnych, a także hipnotyzujący głos wokalistki Daisy K.

Das Moon w obecnym kształcie istnieje od czterech lat. Zespół tworzą trzy różne, silne osobowości, które doskonale się dopełniają. Daisy K. jest wokalistką i poetką, DJ Hiro Szyma - didżejem, perkusistą i absolwentem warszawskiej ASP, a Musiol - producentem muzyki elektronicznej i multimediów oraz prawnikiem.

Pierwsza płyta Das Moon „Electrocution”, ukazała się w 2011 r. nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Za końcowy miks płyty odpowiadali Emily Lazar i Joe LaPorta, pracujący w nowojorskim studiu The Lodge, znanym ze współpracy m. in.: z Depeche Mode, The Prodigy, czy Björk.

W 2012 r. Das Moon został laureatem konkursu „Zrób Głośniej!”, organizowanego przez portal T-Mobile Music i wystąpił, jako jedyny polski zespół, na festiwalu Electronic Beats w Gdańsku.
Drugie wydawnictwo w dyskografii Das Moon zatytułowane „Weekend In Paradise” (premiera: 17 października 2014 r. nakładem Requiem Records) to „concept album”, składający się z dwunastu utworów. W warstwie tekstowej przekazuje emocje „na wyrywki” i eksploruje ciemniejsze strony życia, zgodnie z artystycznymi poszukiwaniami zespołu.

Podczas trasy koncertowej promującej „Weekend In Paradise” Das Moon zagrali między innymi jako gość specjalny przed słynną kanadyjską formacją electro-industrialną Front Line Assembly oraz podczas festiwalu Mayday w katowickim Spodku.

W lipcu 2015 r. ukazał się trzeci teledysk promujący „Weekend In Paradise” – tym razem do piosenki „Not a Happy Song”. Wersja kompozycji wykorzystana w teledysku różni się od wersji z albumu i zostanie zamieszczona na winylowym wydaniu „Weekend In Paradise”, które będzie miało premierę jesienią br. Utwór trafił również do filmu „Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja, który będzie po raz pierwszy zaprezentowany we wrześniu na festiwalu filmowym w Wenecji. Das Moon pracuje obecnie nad pierwszymi pomysłami na nowe kompozycje, które trafią na trzecią płytę studyjną. Premiera albumu jest zaplanowana na rok 2016.

 
Współpracujemy z: