Przystanek Kosmos

Startuje PRZYSTANEK KOSMOS

Podczas wakacji nigdzie nie zamierzamy się spieszyć. Na zielonej trawie hołdujemy lokalnym gustom i nie schlebiamy światowym trendom. Rozmyślnie marnotrawimy z przyjaciółmi czas na przyjemności. Całkowicie bez kompleksów prezentujemy smaki lokalnej kuchni popularnej, przedstawiamy śląskich projektantów, pokazujemy francuskie kino, gramy w kule (boule)… piknikujemy, plotkujemy i oddajemy się „nicnierobieniu”.

W każdy piątek i sobotę zapraszamy do nas - spotykamy się na skwerze za Kinem Kosmos.

Patronat medialny nad Przystankiem Kosmos objęła „Panorama Silesia”.

PO PIERWSZE: KINO. Sielskie, francuskie kino pod gwiazdami - niezwykle przyjemne dla oka, ucha i zrównoważonego stanu umysłu. Na ekranie pojawią się Audrey Tautou, Emmanuelle Seigner, Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Gérard Depardieu, Daniel Auteil i Louis de Funès! Przed nami 9 niezwykłych filmów: 05.07 AMELIA, 12.07 PECHOWIEC; 19.07 FRANTIC, 26.07 8 KOBIET; 02.08 NIEBO NAD PARYŻEM; 16.08 COCO CHANEL; 23.08 ŻANDARM W NOWYM JORKU; 30.08 film wybrany w głosowaniu widzów). W lipcu startujemy o 21:30, w sierpniu o 21:00. Wstęp na każdy z seansów jest bezpłatny, w razie niepogody przenosimy się do wnętrza kina.

PO DRUGIE: CAFÉ STERIA. Strefa mocy wynikająca z frankofońskich zakusów zaprzyjaźnionej z Kosmosem Sterii Polska, która postanowiła rozbić obóz na Przystanku Kosmos. To właśnie tutaj jemy ciastka (nie tylko francuskie), pijemy hektolitry kawy (bez fusów) i w całej okazałości stajemy się… francuskimi pieskami. Nie obce są nam hasła wolności, równości, braterstwa i ewidentnie bawią nas francuskie stereotypy. Zagłębiamy się we francuskojęzyczną lekturę, gramy w pentaque (boule, po naszemu: kulki), a przede wszystkim ćwiczymy samogłoski, by
w końcu posiąść wiedzę ostateczną i odpowiedzieć na pytanie: ile tak naprawdę wersji wymawiania samogłoski „e” istnieje w języku francuskim?

PO TRZECIE: GESZEFT. Nowa, jeszcze gorąca miejscówka przy Morcinka 23-25 prowadzona przez chłopaków z KATO eksploduje nie tylko dobrymi produktami, ale i bezczelnie wychodzi w przestrzeń. A wraz z Geszeftem pojawiają się na zielonej trawie lokalne produkty, śląskie marki, projektanci i producenci z krwi i kości. Będzie więc można nie tylko dotykać, próbować, przymierzać, negocjować cenę, ale i dyskutować, opiniować i inspirować (się). Co piątek pod wieczór maszkiecimy lokalne produkty, a w każdą wakacyjną sobotę spotykamy z najciekawszymi i bezkompromisowymi projektantami mody, sztuki i tego wszystkiego, co nas bawi, cieszy i zadowala. Geszeft mo recht!

 

Program pokazów w kinie plenerowym:

5 lipca | Amelia

12 lipca | Pechowiec

19 lipca | Frantic

26 lipca | 8 kobiet

Więcej informacji na stornie:

http://www.csf.katowice.pl/?p=/pl/menu/2/9/1/737

 

wstęp wolny  pokazy odbywają się w plenerze na tyłach Kina Kosmos (parking od strony ul. Morcinka).
W razie niepogody przenosimy się do wnętrza budynku.
Współpracujemy z: