Uriah Heep - ogłaszamy supporty

Uriah Heep

Kiedy Oni przyjeżdżają, każdy fan wie co zrobić - przełożyć wszystko i udać się na koncert. Bo gdy Oni przyjeżdżają, to wiadome jest jedno - każde miejsce i każdy fan odleci razem z Nimi w odchłań zaczarowanego instrumentarium i prawdziwego show. Ogłaszamy zatem kto rozgrzeje polskich fanów przed tegorocznymi występami Uriah Heep.

 

 


Malownicze i charyzmatyczne Uriah Heep wystąpi w porywającym i niesamowitym show już początkiem grudnia. Grupa kierowana od 1968 roku przez założyciela i gitarzystę Micka Boxa z dekady na dekadę kształtowała muzyczne schematy, zacierała granice oraz łamała stereotypy. Swoją twórczością wychodziła na barykady i zacierała bariery - torując sobie zasłużenie miejsce w tak zwanej wielkiej czwórce hard rocka.

 

Czas ogłosić kto wystąpi przed legendą światowego hard rocka:

 

Uriah Heep - Katowice - 02.12.2016 - Mega Club

Special Guest: Lizard

Zespół powstał w roku 1990 w Bielsku-Białej z inicjatywy wokalisty Damiana Bydlińskiego i gitarzysty Mirosława Worka. Skład zespołu uzupełnili: keyboardzista Andrzej Jancza, basista Janusz Tanistra oraz perkusista Mariusz Szulakowski. Muzyka od początku działalności inspirowana była głównie dokonaniami takich zespołów jak Emerson, Lake & Palmer, UK czy King Crimson (nazwa zespołu wprost nawiązuje do tytułu trzeciej płyty KC).
Pierwsze sześć lat działalności zespołu to nagrywanie taśm demo i liczne koncerty. W 1996 nastąpił przełom w karierze grupy - zespół podpisał kontrakt z wydawnictwem Ars Mundi, które wydało debiutancki album bielskiego kwintetu "W galerii czasu".

Lizard pojawił się na wielu prestiżowych imprezach i koncertach, m.in. w Lyonie (1992), w Katowicach (Akademia Muzyczna, 1993), rok później podczas Intermedia Promotion we Wrocławiu, w Bielsku-Białej (Teatr Polski, rok 1995 i 97) oraz na pierwszej edycji Festiwalu Rocka Progresywnego w Warszawie (1996). W roku 1997 zespół został zaproszony do znanego programu muzycznego "100% Live" emitowanym przez TV Katowice.

Największym sukcesem był jednak występ przed legendarną grupą Emerson, Lake & Palmer, w czerwcu 1997 (Spodek, Katowice). W październiku tego samego roku zespół supportował koncert Porcupine Tree w krakowskiej Filharmonii, a rok później pojechał na koncerty do Holandii. W listopadzie 1999 przy wsparciu fanów ukazała się nowa płyta zespołu - album koncertowy "Noc żywych jaszczurów". Oprócz fragmentów pierwszej płyty zespół zaprezentował swoje wersje 4 utworów z repertuaru King Crimson i UK.

W roku 2001 z zespołu odeszli Mirosław Worek i Mariusz Szulakowski. Nowym perkusistą zespołu został Maciej Caputa, jednak po niecałym roku opuścił grupę a jego miejsce zajął na parę miesięcy Wojciech Steblik. Obaj perkusiści brali udział we wstępnych przymiarkach do następnego albumu studyjnego. Rok 2003 przyniósł kontrakt z Metal Mind Productions oraz wydanie dwóch albumów w wersjach zremasterowanych i zawierających atrakcyjne dodatki w postaci niepublikowanych wcześniej koncertowych wersji kilku kompozycji oraz premierowych kompozycji. Końcem tego roku do zespołu powrócił Mariusz Szulakowski.

Z początkiem 2004 roku ukazała się druga studyjna płyta: "Psychopuls". Podczas realizacji tego albumu doszło do kolejnej personalnej zmiany w zespole: Andrzeja Janczę zastąpił Krzysztof Maciejowski wnosząc do brzmienia zespołu nowy instrument - skrzypce.

Na przełomie marca i kwietnia 2005 światło dziennie ujrzała trzecia studyjna produkja: "Tales From The Artichoke Wood". 28 marca 2006 ukazał się czwarty studyjny album zespołu: "Spam". Od poczatku 2008 roku rozpoczęto prace nad nowym albumem "Master & M".

W grudniu 2011 r. Mariusza Szulakowskiego zastąpił Alek Szałajko, który zagrał na najnowszej płycie "Master & M". W czerwcu 2012 do zespołu dołączył Daniel Kurtyka uzupełniając zespół o drugą gitarę. Końcem 2012 roku po 9 latach współpracy z zespołu odszedł Krzysztof Maciejowski. Zastąpił go w grudniu pianista Paweł Fabrowicz.

4 czerwca 2013 ukazała się piąta studyjna płyta zespołu: "Master & M". W październiku 2013 do zespołu ponownie dołączył Mariusz Szulakowski.

 

Obecnie zespół Lizard tworzą:
Damian Bydliński - śpiew, gitara, syntezator gitarowy
Janusz Tanistra - gitara basowa
Daniel Kurtyka - gitara
Paweł Fabrowicz- instrumenty klawiszowe
Mariusz Szulakowski - perkusja, instr. perkusyjne

 

Uriah Heep - Poznań - 03.12.2016 - Eskulap

Special Guest: Leash Eye

Członkowie Leash Eye nazywają obecnie swoją muzykę Hard Truckin' Rock, a w praktyce jest to mieszanka dużej ilości melodyjności hard rocka rodem z lat 70-tych oraz elementów stoner metalu czy też southern rocka. Brzmienie zespołu to osadzona sekcja rytmiczna wzbogacona o mięsiste gitary oraz przesterowane organy Hammonda. To wszystko okraszone niebanalnym, typowo hard-rockowym wokalem daje mieszankę klasyfikującą muzykę Leash Eye w kategoriach hard rocka na miarę XXI wieku.
Płyty zespołu zostały przyjęte bardzo dobrze przez słuchaczy oraz krytyków, czego dowodem są entuzjastyczne recenzje w najważniejszych magazynach muzycznych oraz serwisach internetowych na całym świecie, jak również obecność nagrań zespołu w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych (m.in. Program Pierwszy PR i Program Trzeci PR) i prezentacja klipów w Teleexpresie i Rebel TV.
Leash Eye to doświadczona ekipa mająca za sobą wiele koncertów klubowych jak i festiwalowych (Wacken Open Air, Sonisphere Festival). Zespół był również zapraszany jako support gwiazd takich jak Judas Priest, Budgie, Nazareth, Soulfly, Tim Ripper Owens i wielu innych.
Koncert u boku Uriah Heep będzie pierwszym koncertem z nowym wokalistą Łukaszem Podgórskim.

Skład:
Łukasz 'Konar' Konarski - perkusja
Marek 'Marecki' Kowalski - gitara basowa
Piotr 'Voltan' Sikora - organy
Arkadiusz 'Opath' Gruszka - gitary
Łukasz 'Quaku' Podgórski – wokal

 

Uriah Heep - Gdańsk - 04.12.2016 - B90

Special Guest: SautruS

SautruS to kapela grająca ciężki psychodeliczny rock. Pochodzi z północnej Polski i została założona w 2010 roku. Łączy ze sobą elementy późnych lat 60' z nowszymi metalowymi brzmieniami, tworząc unikalną i charakterystyczną muzykę, docenianą przez fachowe pisma i znanych blogerów na całym świecie. SautruS nagrał dotychczas dwa albumy: EP "Kuelmaggah misticism" (2012) oraz LP "REED: Chapter One" (2014 - Pink Tank Records).

Do tej pory dzielili scenę z takimi kapelami jak: Ampacity, Bone Man, Blues Pills, Belzebong, Dopelord, Grandloom, Greenleaf, Mars Red Sky, Planet of Zeus czy Samsara Blues Experiment. Po kilku trasach koncertowych w Polsce i Europie SautruS wszedł do studia, by nagrać drugą LP - której wydanie zaplanowane jest na luty 2017 roku. Na koncercie prezentowane będą utwory z pierwszych płyt, ale także z nadchodzącej nowej LP.

Weno Winter - voc.
Michał Nowak - g.
Piotr Ochociński - dr.
Michał Młyniec - b.
 


foto:Oskar Szramka

 

URIAH HEEP

Legenda światowego hard rocka - na 3 koncertach w Polsce

Bilety kolekcjonerskie dostępne w klubach  oraz u organizatora:
koncerty@cinepro.pl

Bilety w sprzedaży elektronicznej dostępne na:

Cinematographer Productions:

http://cinepro.pl/page/bilety

Ticketpro:
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1663370-uriah-heep.html

Eventim:
http://www.eventim.pl/uriah-heep

Biletin:
http://www.biletin.pl/pl/koncert/uriah-heep/3690/bilety.html

KupBilecik:
http://www.kupbilecik.pl/baza-1583-uriah.heep.html

 

 
Współpracujemy z: