Ian Gillan sings Deep Purple w Polsce !!!

Ian Gillan

Legendarny Ian Gillan wraz z Don Airey Band oraz Orkiestrą Symfoniczną na jedynym koncercie w Polsce !!! To niewątpliwie jedno z najważniejszych i niepowtarzalnych wydarzeń muzycznych tego roku w naszym kraju.

 

 

Panie i Panowie,

CINEMATOGRAPHER PRODUCTIONS

ma przyjemność zaprezentować:

 

IAN
 

GILLAN

 

SINGS

 

z DON AIREY BAND

oraz ORKIESTRĄ AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ

pod batutą STEPHENA BENTLEYA-KLEINA

SUPPORT:

Papa Le Gál

 

19 listopada 2016, sobota 20:00

 Warszawa, Hala Koło, ul. Obozowa 60

Bilety dostępne są w systemie Ticketpro:
https://shop.ticketpro.pl/pl/Event/Detail/27717/ian-gillan-sings-deep-purple-z-don-airey-band-i-orkiestra

 


Photo: Bob Mussel

Legendarny Ian Gillan przyjedzie do Polski na jeden wyjątkowy koncert z utworami Deep Purple. Muzyk charakteryzujący się jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów rockowego świata zaprezentuje w stołecznej Warszawie niesamowite show. Zagra na jednej scenie z muzykami z Don Airey Band oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej prowadzoną przez Stephena Bentleya-Kleina. W warszawskiej Hali Koło z pewnością zabrzmią takie rockowe killery jak „Smoke on the Water”, „Black Night” oraz „Perfect Strangers”. Jako support wystąpi zespół Papa Le Gál.

 

Ian Gillan urodził się w Hounslow w Anglii, a jego wyjątkowy głos rozpoznawalny jest na całym świecie. Od najmłodszych lat był pod wielkim wpływem takich gwiazd jak Elvis Presley, Little Richard, Buddy Holly oraz innych dynamicznych artystów tamtej epoki. W latach swojej młodości chłonął szeroki zakres gatunków muzycznych, które zalewały Wielką Brytanię w latach sześćdziesiątych.

 

Ian Gillan poznał Rogera Glovera, gdy dołączył do grupy Episode Six w 1965 roku. W czasie trasy z Dusty Springfield mieli pierwszą szansę, by uczyć się rzemiosła, grając pięć koncertów dziennie – osiem w czasie weekendów. Gillan dołączył do Deep Purple w 1969 roku, początkując tym samym najbardziej popularny okres grupy. Wziął udział w nagraniu serii albumów, które odniosły wielki sukces: Fireball”, „Machine Head” i Who Do We Think We Are”.


Photo: Tomasso Mei

Gillan wcielił się w interpretacyjną rolę Jezusa Chrystusa w oryginalnym nagraniu rockowej opery „Jesus Christ Superstar” z 1970 roku. Zasłynął również ze swoich koncertów na terenach wcześniej nieodkrytych muzycznie – łamiąc tym samym bariery i poszerzając mentalne granice w latach osiemdziesiątych. Muzyk wcielił się także w rolę Charlesa Darwina na albumie braci Bolland – „Darwin - The Evolution”.

 

Legenda rocka dwukrotnie wykonała arię „Nessun Dorma” w duecie z Luciano Pavarottim. Na uwagę zasługuje również fakt, iż Gillan wciąż występuje na wyprzedanych arenach na całym świecie; razem z Deep Purple oraz jako solista, odwiedziwszy w zeszłym roku aż 48 krajów. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć go na niesamowitym widowisku już w listopadzie tego roku.

 

Bilety na widowisko można zakupić w cenach od 230 zł do 500 zł na stronie www.ticketpro.pl

Bilety dostępne w systemie Ticketpro:
https://shop.ticketpro.pl/pl/Event/Detail/27717/ian-gillan-sings-deep-purple-z-don-airey-band-i-orkiestra

Oraz w systemie Eventim:
http://www.eventim.pl/ian-gillan-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1736305


Współpracujemy z: