Lizard wystąpi przed Wishbone Ash w Warszawie

Lizard

Hard, difficult and unpleasant music - LIZARD supportem przed warszawskim występem Wishbone Ash

 

 

Rok 2015 był dla zespołu LIZARD z Bielska - Białej  jubileuszem ćwierćwiecza działalności.  Powstanie zespołu datowane jest na rok 1990 roku, ale pierwszy album udało im się wydać dopiero w 1996 roku.  Efekt pracy był jednak piorunujący. Płyta „W galerii Czasu” zatrząsnęła rynkiem progresywnego rocka  do tego stopnia, że już w kolejnym roku Lizard został zaproszony do zagrania koncertu dla 8 tysięcznej widowni w katowickim Spodku przed światową ikoną rocka progresywnego Emerson Lake & Palmer.  Niedługo po tym wydarzeniu zespół zagrał przed kolejną gwiazdą – PORCUPINE TREE.  Lizard stał się stałym bywalcem na scenach całej Europy czego efektem był album koncertowy „Noc żywych Jaszczurów”. Na kolejną płytę musieliśmy czekać aż do 2004r. Zaczął się okres wzmożonej aktywności zespołu który zaowocował kolejnymi studyjnymi wydawnictwami „Psychopulus” (2004), „Tales  From The Artichoke Wood" (2005) oraz „SPAM” (2006). 

Kolejny album ukazał się znowu po dłuższym okresie milczenia. „Master & M” ujrzał światło dzienne w 2013 roku i kontynuuje styl zespołu rozpoznawalny od czasów debiutu. Album kipi mnogością pomysłów, jest dziełem bardzo dojrzałym, przemyślanym i wciągającym. Został świetnie przyjęty przez fanów, którzy głośno zaczęli się domagać powrotu Jaszczurów na scenę. Pod koniec 2014 i na początku 2015 roku LIZARD zagrał kilka koncertów, między innymi wystąpił obok legendy polskiego rocka SBB.  Efektem tej aktywności koncertowej jest album live „Destruction And Little Pieces Of Cheese”, gdzie oprócz własnego materiału LIZARD zdecydował się zamieścić własną wersję utworu swoich wielkich mistrzów KING CRIMSON.  „Schizofrenik 21” made In Lizard  wieku wyszedł porywająco! Płyta CD trafiła na rynek w maju 2015 i jest możliwa do kupienia przez stronę

http://rockcafe.pl

Oficjalne video reklamujące płytę:
https://www.youtube.com/watch?v=nZNdl-3g9X0

Z najświeższych wiadomości należy dodać, że zespół LIZARD został laureatem IKARA 2015 - prestiżowej nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki. LIZARD otrzymał tę nagrodę za wybitną dotychczasową działalność artystyczną.

 

Wishbone Ash
+ Lizard

13.02.2016r - Warszawa, Klub Proxima:

facebook: https://www.facebook.com/events/575524535929101/
Współpracujemy z: