Świat w starym stylu

Agata Ruman

Zaczyna się od pasji. Później jest pomysł i odrobina biurokracji związana z założeniem działalności. Jeżeli te, i parę innych rzeczy, takich jak determinacja zostaną połączone w całość, to spacerując po niejednej starówce miejskiej, możemy napotkać miejsca, których czasy popularnośći dawno minęły. Teraz moda na takie miejsca wraca do łask.

Do jednego z tych miejsc zajrzeliśmy w Pszczynie. Ma klimat tradycyjnej, dawnej pracowni malarskiej. Mieści się w kamienicy na ulicy Piastowskiej 3 a jego właścicielką jest młoda malarka Agata Ruman.

W Pracowni Sztuki można zakupić obrazy, czy też zamówić malowidło ścienne - zaaranżowane indywidualnie do danego wnętrza.
Agata Ruman realizuje także portrety na zamówienie w technice rysunkowej i malarskiej. Prowadzi również indywidualne zajęcia z rysunku dla młodzieży i dorosłych.Sama artystka mówi nam:
    
    "Malarstwo sprawia mi przyjemność, dlatego chcę, by oglądanie moich prac sprawiało przyjemność innym. Jednocześnie czuję respekt do Malarstwa, uważam, że jest ono bardzo wymagające i często wystawia na próby. Bardzo sobie cenię satysfakcję, jaką daje tworzenie każdej nowej pracy. Obecnie moją inspiracją są fotografie z lat 30. XX wieku, a przede wszystkim postacie, które zostały na nich uchwycone. Powstający cykl prac nazwałam „Flirtem z przeszłością”. Stanowi on wizualizację moich wyobrażeń stylu lat 30., dlatego niektóre obrazy utrzymane są w ciemnej, tajemniczej tonacji, inne w jaśniejszej , pogodniejszej.  Lata 30. to dla mnie intrygująca tajemnica, emanująca urokiem, zmysłowością, nadzieją, ale i smutkiem. Malując „Flirt z przeszłością” chcę o tym opowiedzieć."

    Agata Ruman jest absolwentką Pańswowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej.
W 2010 roku ukończyła Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom pod kier. prof. Jana Pręgowskiego). W tym samym roku ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku Konserwacja i restauracja rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych, również na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplomy pod kier.:  dr hab. Jadwigi Łukaszewicz, prof. Iwony Langowskiej i mgr Marii Rudy).

Od roku prowadzi własną pracownię malarską, w której obecnie kontynuuje realizację cyklu prac inspirowanych latami 30. XX wieku. Powstają w niej także portrety na zamówienie. Równolegle współpracuje z warszawską firmą konserwatorską Rewars.

 

 Cine Pro.
Współpracujemy z: