Totally Driven - kolejny "Heepowy" majstersztyk

Uriah Heep

Niedawno, bo 17 i 18 listopada muzycy z legendarnego Uriah Heep wystapili w Polsce. Parę dni później ukazało się kolejne wydawnictwo "live" tej brytyjskiej formacji.

 

 

Totally Driven trafiło na sklepowe półki 12 grudnia 2015 roku. Album stanowi ponowne nagranie 27 utworów wykonywanych przez zespół na przestrzeni lat. Wiele z utworów nawiązuje do wydanych przed laty dvd - "Acoustically Driven" oraz "Electronically Driven. 

Okładka nowego wydawnictwa odnosi się do ostatniego studyjnego albumu "Outsider" i wydawnictwa "Live at Koko" i stanowi swoistą graficzną grę dla zmysłów.

"Totally driven" - jak w przypadku Uriah Heep można się było spodziewać, tchnie świeżością oraz instrumentalnym urokiem. Stare utwory okraszone zostały całkiem nowymi, oryginalnymi aranżacjami a całośc upiększa głos Berniego Showa, który praktycznie każdy utwór zaśpiewał inaczej niż zwykle, dodając do muzyki pewną dozę dystansu.

Nowa płyta, to zapewne obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów obecnych na tegorocznych koncerach Uriah Heep w Krakowie i Warszawie. Pomimo upływu lat, muzycy zagrali z tak niesamowitym "kopem" i werwą, że Progresja i Rotunda rozgrzały się do czerwoności. Dla osób, które nie wzięły udziału w tegorocznej trasie zespołu, "Totally driven" może być dobrą pozycją na odświeżenie dyskografii, przed być może kolejnym przybyciem zespołu do Polski w przyszłości.

 

 
Współpracujemy z: