Uriah Heep - ogłaszamy supporty

Uriah Heep
 

Już w połowie listopada brytyjska legenda hard rocka porwaca z trasą klubową po 3 letniej nieobecności w naszym kraju. Przedstawiamy supporty warszawskiego i krakowskiego koncertu.

 

 

 

Z ogromna radością informujemy, że przed legendą hard rocka w Krakowie wystąpi formacja Kruk a koncert w Warszawie otworzy zespół

Night Mistress

 

 

 

17.11.2015 - URIAH HEEP
Warszawa, Progresja Music Zone

+ special guest: Night Mistress

Night Mistress to zespół wykonujący melodyjny heavy/power metal, założony w Skarżysku-Kamiennej w 2003 roku.

We wrześniu 2012 Night Mistress nagrali utwór do animowanego filmu dla dorosłych Zemsta Faraona. Jest on zatytułowany Minerał Fiutta (http://youtu.be/w8yZrbEvnso) i zdecydowanie jest to kompozycja z przymrużeniem oka. Zemsta Faraona ukazała się w kinach w październiku 2012, a odbiorcy filmu to w dużej mierze fani heavy metalu. Reżyser filmu – Bartosz Walaszek stoi również za słynną kreskówką – „Kapitan Bomba”, gdzie również można było kilkakrotnie usłyszeć muzykę Night Mistress.
Po niewątpliwym sukcesie „Minerału…” zespół zdecydował się nagrać kilka kolejnych humorystycznych utworów, jak np.”Wielki Wojownik” https://youtu.be/Y3nyQAQhg28 będący karykaturą typowego power metalowca. Wreszcie Night Mistress postanowili wydać całą płytę w języku polskim pod szyldem Nocny Kochanek, jako że pod taką nazwą pojawiali się w kreskówkach Bartosza Walaszka. W ten sposób chcą również zaznaczyć różnicę między swoją tradycyjną oraz niekonwencjonalną odsłoną. Z resztą sam „Nocny Kochanek” jest groteskowym tłumaczeniem oryginalnej nazwy zespołu. Album będzie nosić tytuł „Hewi Metal”, a jego wydanie planowane jest na koniec września. Pod koniec sierpnia grupa rozpoczęła trasę koncertową obejmującą 27 koncertów.

 

18.11.2015 - URIAH HEEP
Kraków, Rotunda

+ special guest: Kruk

Zespół Kruk powstaje  w 2001 roku. Wspólne upodobanie muzyków do twórczości takich grup jak Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath czy też Uriah Heep sprawia, że charakter Kruka formuje się w klasyczno rockowych ramach. W roku 2006 KRUK nagrywa płytę "Memories" z udziałem Grzegorza Kupczyka (wokalisty Ceti & Turbo), która jest zbiorem coverów z repertuaru wspomnianych wyżej wykonawców.


W kolejnym okresie swojej działalności Kruk podąża śladami wspomnianych inspiracji i poszukuje ich we współczesnej muzyce rockowej, wypracowując własny charakter, który zauważony jest przez media po wydaniu debiutanckiej płyty ”Before He’ll Kill You” w 2009 roku. Album zyskuje status ”płyty miesiąca” w magazynie Metal Hammer, natomiast trasa ”Spring Blizzard Tour 2009” promująca ten album, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród fanów muzyki rockowej.

Rok 2011 to przede wszystkim kolejny album zespołu, zatytułowany ”It Will Not Come Back”. Gościnnie na płycie pojawiają się Doogie White (ex.Rainbow, Yngwie Malmsteen, Tank) oraz Piotr Kupicha z zespołu Feel. Album dostępny jest w sprzedaży wraz z bonusowym krążkiem DVD, na którym zawarto 100 minutowy koncert zespołu. Album pod patronatem Programu Pierwszego Polskiego Radia szybko zyskuje zwolenników. Napływają liczne pozytywne recenzje z kraju i ze świata. W między czasie Kruk wyrusza w trasę koncertową ”It Will Not Come Back Tour”. Zespół bierze udział w promocji filmu ”Chopin’s Story By Ian Gillan From Deep Purple” i wyrusza z akustycznym repertuarem w jesienną mini trasę u boku amerykańskiej damy bluesa Debbie Davies.

W połowie 2012 roku ruszają prace zespołu nad kolejnym albumem w studiu Mama Music. Produkcją zajmują się Marcin Kindla i Michał Kuczera znani ze współpracy z czołówką artystów polskiego show biznesu. Premiera albumu odbywa się na 12 listopada 2012 roku. Gościnnie na płycie można usłyszeć Marcina 'Aumana' Rdesta, znanego z grupy Frontside i Marcina Kindlę. Album ponownie staje się "płytą miesiąca" w magazynie Metal Hammer, a napływające z kraju i ze świata recenzje są bardzo dobre.

Pierwsza połowa roku 2013 to przede wszystkim czas koncertów. Kruk pojawia się m.in. podczas Cover Festivalu, grając utwory zespołów Deep Purple i Led Zeppelin. Przełom lipca i sierpnia 2013 roku to bardzo ważny okres w historii zespołu. 30 lipca ponownie ma on możliwość zagrania u boku grupy Deep Purple w szczelnie wypełnionej wrocławskiej Hali Stulecia. Natomiast 3 sierpnia ponownie pojawia się już na 7. edycji Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty otwierając koncert Carlosa Santany. Podczas występu zespołu sam mistrz Carlos Santana przeszedł przez cały amfiteatr do zespołu na scenę, kierując przy tym do Piotra słowa ‘Jesteś niesamowitym gitarzystą. Musiałem zejść i Cię zobaczyć.’ Pracujący z nim od 10 lat ochroniarze nie pamiętają, by kiedykolwiek zachowywał się w ten sposób. Również po swoim koncercie Carlos Santana odwiedza garderobę Kruka by pogratulować muzykom i podpisać Piotrowi gitarę.

Druga połowa roku 2013 to oprócz koncertów początek prac nad kolejną płytą zespołu. Do końca roku powstaje materiał, nad którym od stycznia 2014 roku zespół zaczyna pracę w studio. Tak więc rok 2014 Kruk zaczyna od styczniowej wizyty w MAQ Records, gdzie na żywo zostaje zarejestrowany materiał na płytę, do którego już w MAMA MUSIC zostają naniesione poprawki. Nad wszystkim czuwa ponownie Michał Kuczera. W międzyczasie rusza wiosenna trasa koncertowa zespołu. Jej otwarciem jest lutowy trzeci już koncert zespołu u boku Deep Purple, tym razem w katowickim 'Spodku'. Podczas trasy Kruk odwiedza w ciągu miesiąca praktycznie całą Polskę, grając koncerty w takich miastach jak Rzeszów, Warszawa, Włocławek, Olsztyn, Wrocław, Bielsko-Biała, Poznań czy Zabrze. Po zakończeniu trasy koncertowej działalność zespołu ciągle wzrasta. W kwietniu dobiegają końca prace w studio nad płytą, która będzie nosić tytuł 'Before' i której premiera planowana jest na 9 czerwca 2014 roku. Za mikrofonem staje tym razem Roman Kańtoch, który nawiązał współpracę z zespołem po rozstaniu z Tomaszem Wiśniewskim. Równocześnie praktycznie każdy weekend to kolejne koncerty Kruka, w tym udział w festiwalu 'Rock for Children' czy śląskim finale 'Miss Polonia 2014'. Tak jak to zostało zaplanowane, 9 czerwca 2014 roku premierę ma czwarty studyjny, autorski album zespołu zatytułowany 'Be4ore'. Pierwszym singlem z płyty jest utwór 'Open Road', następnym 'Wings of Dreams'. Kolejny już raz recenzje spływające z Polski i zza granicy są bardzo miłe dla muzyków. Do utworu 'Last Second' zostaje w Dąbrowie Górniczej nakręcony teledysk. 'Be4ore' śladem poprzednich albumów zostaje wybrana płytą miesiąca magazynu 'Metal Hammer'. Jednocześnie Piotr Brzychcy trafia na okładkę tego miesięcznika. Końcówka roku 2014 to dalsza część koncertowania zespołu, którym tym samym rozpoczął promocję "na żywo" swojego najnowszego wydawnictwa.

Kruk ma na swoim koncie wspólne występy z takimi gigantami rocka jak: Whitesnake, UFO, Thin Lizzy, Uriah Heep, Eric Burton, Artur Brown, Paul Rodgers, Alcatrazz, Saxon Oliver/Dowson. Jednak największym osiągnięciem w kwestii scenicznych wojaży zespołu są dwa wspólne koncerty u boku grupy Deep Purple, a także koncert przed Carlosem Santaną.
Współpracujemy z: