Soundedit ’15 – spotkania, warsztaty i koncerty

Soundedit ’15
 

Siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit rozpocznie się w łódzkim Klubie Wytwórnia już 22 października i potrwa trzy dni. 

 

 

Podczas tegorocznego święta dobrego brzmienia nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” otrzyma pięciu artystów. Organizatorzy zapraszają na spotkania z muzykami w salonach Empik i przedstawiają pełny program warsztatów. Łódź czeka również na wyjątkowy seans „Metropolis”!

W festiwalowy czwartek 22 października od godz. 11:00 w Klubie Wytwórnia całodniowe branżowe szkolenie firmy ESS Audio, które poprowadzi Vincent „Vinnie” Perreux. Realizator dźwięku tras Muse, U2 i wielu innych gigantów estrady podzieli się z uczestnikami warsztatów swoim olbrzymim doświadczeniem.

Tego samego dnia o godz. 17:00 w Empiku w Galerii Łódzkiej odbędzie się spotkanie z Józefem Skrzekiem, tegorocznym laureatem nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Statuetki Festiwalu Soundedit odbiorą w tym roku również: Sir Bob Geldof, Roger Glover, Wojciech Waglewski oraz Leszek Biolik.

https://www.youtube.com/watch?v=eEtelvY2CKo

– Producenci muzyczni mogą być utożsamiani z producentami filmowymi, są „chłopcami z zaplecza” i często pozostają poza radarem. Jak z wszystkim – niektórzy zostają docenieni, niektórzy nie, zwykle wpływ mają na to artyści, dla których producenci pracują – mówi Roger Glover, basista Deep Purple, laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Dzień później – 23 października od godz. 11:00 warsztaty poświęcone przygotowywanej przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z GAD Records i Festiwalem Soundedit „Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej”. Ich gośćmi będą: Michał Wilczyński (szef GAD Records), Maciej Polak (Analogia.pl), a także kompozytorzy i twórcy: Władysław Komendarek, Kapitan Nemo, Józef Skrzek i Konrad Kucz.

W festiwalowy piątek o godz. 17:00 w Empiku w Manufakturze spotkanie z muzykami projektu „Metropolis”: Agnieszką Makówką, Igorem Gwaderą oraz Władysławem Komendarkiem.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35136,18984213,soundedit-wyplywa-na-glebokie-wody.html

Trzeciego dnia festiwalu ponownie od godz. 11:00 w Wytwórni odbywać się będą prezentacje i warsztaty. Po południu zorganizowane zostaną sesje Q & A z Wojciechem Waglewskim i Rogerem Gloverem, które poprowadzi Piotr Metz.

Pełen program warsztatów i całego Soundedit jest dostępny tutaj:
http://soundedit.pl/2015/index.php/pl/program/

– Spodziewamy się w tym roku rekordowej frekwencji. Choć na Soundedit zawsze dzieje się bardzo dużo, to tak bogatego programu nie mieliśmy jeszcze nigdy. Wielomiesięczna praca już za kilka dni przyniesie efekty, o których długo będzie się jeszcze mówiło. Już teraz o Soundedit’15 jest głośno w mediach w całej Polsce. Czy sprostamy wszystkim oczekiwaniom? Przyjdźcie i przekonajcie się sami! – mówi Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.

https://www.youtube.com/watch?t=24&v=GLhe7uw0GcM

Wydarzeniem unikatowym będzie seans filmu „Metropolis”, który rozpocznie się po koncercie Sir Boba Geldofa w sobotę 24 października o godz. 23:00 w Klubie Wytwórnia. Podczas projekcji ścieżkę dźwiękową na żywo wykonają: Agnieszka Makówka (sopran), Igor Gwadera (gitara elektryczna) i Władysław Komendarek (instrumenty elektroniczne).

https://www.youtube.com/watch?v=q5nVWho8Tg4&feature=youtu.be

Dla spragnionych większej ilości filmowych wrażeń KinoBodo od 19 do 25 października, zaprezentuje w ramach Soundedit’15 produkcje muzyczne, których pełen program dostępny będzie niebawem na stronie: http://kinobodo.pl/.

Hasło Festiwalu pozostało bez zmian – „I Am The Sound”. Chcemy powiedzieć każdemu z uczestników, że każdy może być, jest i będzie własnym, indywidualnym brzmieniem. Ty też! Choć może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy. „I Am The Sound” – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką! Zapraszamy na Soundedit.

 
Współpracujemy z: