Żubrowisko - już w najbliższy weekend

żubrowisko
 

 „Żubrowisko” to przegląd organizowany od 12 lat. Cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem amatorskich młodzieżowych zespołów z województwa śląskiego.

 

 

W ostatnich latach w naszym powiecie obserwujemy odradzanie się zespołów muzycznych i znów to od naszych kapel otrzymujemy najwięcej zgłoszeń - mówi Kinga Pławecka-Bratek, naczelnik Wydziału Promocji i Integracji Europejskiej pszczyńskiego starostwa. Drugie miejsce podczas ubiegłorocznego przeglądu zajął pszczyński zespół The Flee, a nagroda publiczności trafiła do Serso z Łąki.

Zespoły przyciąga nie tylko możliwość zaprezentowania się na scenie przeglądu, czy zdobycia nagród, ale także warsztaty z profesjonalnym muzykami. Poprowadzą je: wokal - Barbara Broda-Malon (wokalistka, aktorka, certyfikowany mentor wokalny Natural Voice Perfection), perkusja - Łukasz Walczak (perkusista z zespołu Shakin’Dudi), gitara - Sebastian Kowol (muzyk sesyjny). Ci sami muzycy zasiądą w jury tegorocznego przeglądu.

Na zgłoszenia zespołów Wydział Promocji pszczyńskiego starostwa czeka do końca lipca (wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej oraz demo” należy przesłać na adres mailowy promocja@powiat.pszczyna.pl lub pocztowy: Starostwo Powiatowe, Wydział Promocji i Integracji Europejskiej, 43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 10). Do przeglądu, który odbędzie się 5 września na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące, jury zakwalifikuje sześć najlepszych kapel.

Nie tylko te zespoły wystąpią na scenie w łąckim ośrodku. - Chcemy, żeby impreza nabrała wymiarów festiwalowych - mówi Kinga Pławecka-Bratek. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lao Che, wystąpi także kobiórski zespół Dzioło oraz laureat ubiegłorocznego „Żubrowiska” - zespół Blu’Ska z Brzeszcz.

Zakwalifikowane do przeglądu zespoły powalczą o nagrody pieniężne (za I miejsce - 2 500 zł; II miejsce - 2 000 zł oraz nagrodę publiczności o wartości 1 000 zł).

 

Gwiazdą tegorocznej edycji został zespół Lao Che

https://www.youtube.com/watch?v=tYmwyy3GS0k

 
Współpracujemy z: