Jaromir Nohavica

Jaromir Nohavica

Cinematographer Productions zaprasza na prawdziwą ucztę muzyczną w wykonaniu legendarnego czeskiego pieśniarza. Tego Pana nie trzeba przedstawiać gdyż w Polsce jest równie polularny jak w swej ojczyźnie.

Legendarny Jaromir Nohavica wystąpi w Zabrzu.

6 listopada. W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpi legenda czeskiej piosenki poetyckiej, Jaromir Nohavica.

Bilety są już dostępne w sprzedaży i kosztują 80zł oraz 100 zł. Chociaż czasu do koncertu jest wiele, najlepsze miejsca znikają z mapy dostępnych biletów.

 

Organizatorem imprezy jest Cinematographer Productions.

Bilety można nabyć za pośrednictwem portali:

Biletin.pl oraz ticketpro.pl :

 

http://www.biletin.pl/pl/event,map,3333,313.html

http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1566000-jaromir-nohavica.html

 

 

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Początkowo pisał teksty dla innych wykonawców. Zasłynął w tamtych czasach głównie piosenką Lásko, voníš deštěm (Miłości, pachniesz deszczem) dla Marii Rottrovej. Dopiero od 1982 roku, namówiony przez przyjaciół, zaczął sam wykonywać swoje utwory. Od tej pory stał się popularnym wykonawcą, a od lat 90 jest stale w czołówce najpopularniejszych czeskich pieśniarzy. 

 

W Polsce pieśniarz cieszy się nie mniejszą popularnością niż w swojej ojczyźnie. Świadczyć o tym może płyta "Świat według Nohavicy" w polskim tłumaczeniu i wykonaniu polskich artystów, która niedługo po publikacji pokryła się złotem.

 

W Zabrzu obok artysty wystąpi akordeonista Robert Kuśmierski i perkusista Pavel Planka  – co czyni ten koncert jeszcze bardziej wyrazistym i wyjątkowym.

6 listopada 2015r

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

 

Otwarcie bram: 18.00

Rozpoczęcie koncertu: 19.00

 

Szczegółowe informacje:

www.cinepro.pl
Współpracujemy z: