Promocja czytelnictwa - projekt ministerialny

Cinematographer Productions prezentuje: Promocja Biblioteki i czytelnictwa w Pszczynie 2015 -  Projekt Ministerialny

W związku z realizacją zadania współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015 ruszamy z programem w którym Instytucja wychodzi do ludzi. W którym Biblioteka wchodzi w symbiozę z kulturą i  sztuką tworząc różnego rodzaju interakcje.

Projekt "Promocja Biblioteki i czytelnictwa w Pszczynie" składał się będzie z kilku części składowych. Poniżej prezentujemy terminy oraz specyfikę przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu:

 

1. Warsztaty fotograficzne: "Słowa pisane uchwycone obrazem"

Warsztaty skłądać się będą z dwóch części. Pierwszą stanowić będzie kurs podstawowej obsługi aparatu cyfrowego oraz obróbki zdjęć. Na drugą część złoży się interpretacja dwóch wybranych fragmentów książek oraz warsztaty plenerowe - będące próbą uchwycenia i wyobrażenia treści książki za pomocą obrazu.

Terminy:

23 kwietnia - godzina 17.00 - 18.30 - kurs teoretyczny

25 kwietnia - godzina 10.00 - 13.00 - plener fotograficzny

Miejsce: Miejsko Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, ul. Piastowska 1

Uwaga: Osoby biorące udział w warsztatach proszone są o zabranie własnych aparatów fotograficznych.

2. Poezja i muzyka pod 13'

Spotkanie poetycko - muzyczne, prezentujące piękno słowa pisanego, oraz jego interpretację za sprawą dźwięku - w poezji śpiewanej.

Termin: 24.04.2015, godzina 18.00

Miejsce: Pszczyńskie Centrum Kultury - Galeria 13'

3. Epoka lodowcowa w Bibliotece

Cykl pokazów fizyko - chemicznych dla zaproszonych, najmłodszych czytelników. Zmiana barw kolorów, dymy, pary i chemiczne czary, doświadczenia z ciekłym azotem - to tylko nieliczne z doświadczeń, które pobudzą wyobraźnię dzieci. Podczas pokazu zachęcać będziemy dzieci do czytania literatury popularnonaukowej, szczególnie książek historycznych i geograficzno - podróżniczych.

4. Konkurs pięknego czytania

Konkurs ma charakter otwarty, którego najważniejszymi cechami będą: promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą, rozwijanie umiejętności odbioru literatury pięknej oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

Termin: 02.06.2015

Miejsce: Miejsko Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, ulica Piastowska 1

Kategoria: "Dzieci" godzina 10.00

Kategoria: "Młodzież" godzina 13.00

Kategoria "Dorośli" godzina 17.00

5. Spotkanie z filmem

Interpretacja filmowa dzieła literackiego połączona z dyskusją na temat roli książki w kinematografii.

Termin:22.05.2015

Miejsce: Miejsko Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, ulica Piastowska 1, godzina 18.00

6. Tydzień czytania dzieciom

W  ramach organizacji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - zaprosimy najmłodszych czytelników na spotkanie z niezwykłymi ludźmi. Osoby o zawodach szczególnie ciekawych i pasjonujących opowiedzą o swoim zawodzie i przeczytają fragment książki, udowadniając, że czytanie może być ciekawe i zabawne.

 

7. Gala finałowa

Gala stanowi scalenie wszystkich sześciu imprez w "Święto Biblioteki". W dniu wydarzenia osoby związane z Cinematographer Productions promować będą walory książki, interpretując wybrane fragmenty książkowe w  strojach postaci literackich w różnych lokalizacjach miasta Pszczyna. W trakcie promocji imprezy "postacie książkowe" rozdawać będą zaproszenia na wieczorną galę finałową. Program gali obejmował będzie rozdanie nagród oraz wyróżnień z poprzednich  imprez. Gala zakończona będzie koncertami. Na zakończenie wystąpi Marcin Staszek ze swoim zespołem i koncertowym projektem "Bon Jovi Cover Band". Gwiazdą główną wydarzenia została jedna z najlepszych rockowych formacji młodego pokolenia - zespół Kruk.

 

 

Szczegółopwy harmonogram gali pojawi się już wkrótce.

Miejsce: Pszczyna - Rynek Starego Miasta
Współpracujemy z: