Dzień Dziecka w Centrum Handlowym

 

Każde przedsięwzięcia powinny być wydarzeniem wyjątkowym i niezapomnianym. Dlatego też Cinematographer Productions organizuje Eventy jakich jeszcze nie było…

 

 

Dzień Dziecka - to projekt który realizowaliśmy w ogromnym Centrum Handlowym, dla najbardziej wymagającej grupy odbiorców - dzieci i ich opiekunów.

Przez dwa dni zamieniliśmy Centrum Handlowe w miejsce magiczne tętniące życiem, wypełnione śmiechem i muzyką oraz pokazami i warsztatami zapierającymi dech w piersiach.

Wszystkie atrakcje przygotowane przez nas, rozłożone były na terenie całego Centrum i głównymi wejściami, tak aby żaden z odwiedzających nie mógł ich przeoczyć.

Podczas Dnia Dziecka 2014 w centrum zagościł między innymi "Zamek Młodego Naukowca".

Był to szereg doświadczeń i warsztatów pobudzających wyobraźnie najmłodszych, wyjaśniając podstawowe zjawiska fizyczne w otaczającym nas świecie. Zabawy z aparaturą i sprzętem fizycznym w humorystyczny sposób obrazujące zasady funkcjonowania świata i jego podstawowe prawa m.in. prawo zachwalania masy, prawo stałości składu oraz prawo zachowania energii. Cały cykl pokazów podzielony jest na kilka tematów. Biorąc udział w warsztatach młodzi naukowcy wędrują z jednej komnaty zamczyska do drugiej. Każdy namiot (komnata) prezentuje inną gamę doświadczeń.

Te niecodzienne doświadczenia wprawiają w osłupienie nawet tych najstarszych słuchaczy, biorących udział w pokazach wraz ze swoimi pociechami. Efektowne zjawiska wybuchających par azotu, lodowa kapusta, skurczające się balony.

Wszystko po to aby dzięki wizualnej formie aranżacji nauki dotknąć w niebanalny sposób takich zagadnień jak przejścia fazowe, wyjaśnić katastrofę promu kosmicznego czy wytłumaczyć zmianę zachowania się substancji w zależności od temperatury otaczającego nas środowiska.

Nie obyło się bez imprez sportowych i rywalizacji fizycznych. Jedną z konkurencji cieszących się największą popularnością był "Pojedynek z Neptunem" Podczas warsztatów młodzi adepci poddani zostali nauce podstawowych węzłów żeglarskich. Następnie każdy z nich zapoznał się z budową jachtu oraz obsługą podstawowych elementów olinowania.

Całości towarzyszyły zabawy i konkursy z animatorami przebranymi za postacie z filmowych kreskówek. Każdy z młodych gości mógł skorzystać z parku linowego, miasteczka dmuchańców i szeregu przeróżnych torów zabaw, które zjechały specjalnie na to wydarzenie.

 
Współpracujemy z: