Industriada 2014

Industriada

Już po raz kolejny Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki z Cinematographer Productions zorganizowało w Muzeum Energetyki widowiskowe przedsięwzięcie.

 

 

14 czerwca w ramach Święta Zabytków Techniki teren Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych zmienił się w prawdziwie obleganą twierdzę. Szereg atrakcji sprawia, że miejsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Dzięki współpracy Polskiego Towarzystwa Miłośników Muzeum Energetyki i Cinematographer Productions to miejsce odżyło. Industriada była tylko dowodem, że starania organizatorów mają znaczenie. Industriada to także namiastka tego, co w Muzeum odbywa się na codzień oraz cyklicznie.

W ramach tegorocznego industrialnego eventu na terenie Muzeum Energetyki zbudowany został "Zamek Młodego Naukowca". To flagowy projekt popularyzująco-naukowy Cinematographer Productions. W komnatach zamczyska najmłodsi naukowcy (również z rodzicami i opiekunami) zgłębiali wiedze z zakresu chemii, fizyki i inzynierii. Za sprawą magicznych doświadczeń, poznawali prawa rządzące w świecie nauk ścisłych. Z rumieńcami na twarzach brali udział w doświadczeniach oraz chemicznych czarach.Oprócz popularyzacji nauki na terenie Muzeum nie zabrakło innych, czasem wręcz monumentalnych w rozmachu wydarzeń. Całość Industriady rozpoczeło rzeźbienie lodowego - serca muzeum, które lodowym tętnem biło do samego końca wydarzenia. Parada wielkoludów, warsztaty fotograficzne, oprowadzanie po muzeum i zasady działania eksponatów, pokazy taneczne na linie... i wiele innych zapierających dech w piersiach wydarzeń.

 
Współpracujemy z: