Kino Kosmos 25 - 31 października

Festiwal REGIOFUN kręci się już w najlepsze. Do Kosmosu zawitała spora grupka zarówno widzów spragnionych porządnej dawki dobrego kina jak i przedstawicieli branży filmowej z Polski i z zagranicy.

Przed nami jeszcze cala masa wydarzeń wszelakich, m.in. Frémaux! Lumière! czyli pierwszy w Polsce pokaz odrestaurowanych cyfrowo filmów braci Lumière z autorskim komentarzem, na żywo Thierry’ego Frémaux – dyrektora Instytutu Lumière i festiwalu w Cannes (czwartek godz. 20.30; pokaz przeniesiony ze srody) oraz na zamknięcie najnowsze dzieło Romana Polańskiego Wenus w futrze (sobota, godz. 20.00).
Tegoroczny REGIOFUN to około 90 filmów prezentowanych w ramach kilku pasm: konkursu filmów długometrażowych oraz średnio i krótkometrażowych, panoramy, retrospektywy Film London, sekcji „Widz gra kino” oraz przeglądu najciekawszych produkcji z festiwalu w Karlovych Varach. Festiwal potrwa do 27 października. Na poszczególne wydarzenia zapraszamy do Kosmosu, Kinoteatru Rialto i do kina Światowid.

Natomiast od poniedziałku, 28 października na afiszu kina Kosmos komedia francuska "Wieczni chłopcy" oraz dramat "Piąta władza".

"Wieczni chłopcy" reż. Anthony Marciano – Thomas stoi przed decyzja o ślubie. Tymczasem do hulaszczego trybu życia namawia go przyszły teść. zwiastun

• „Piąta władza” reż. Bill Condon – Julian Assange i Daniel Domscheit-Berg zakładają WikiLeaks. Za ich pośrednictwem na jaw wychodzą ściśle skrywane rządowe sekrety. zwiastun

Zapraszamy też na nasze stałe cykle:
29 października w Filmotece Konesera Darling ze zjawiskową Julie Christie
31 października Samotność liczb pierwszych - pokaz współorganizowany z Studenckim Kołem Naukowym Psychologii Kryminalnej i Sądowej "PARAGRAF" oraz studenckim portalem "Więc jestem!" w ramach kampanii "Co nas spina?"

 

48 Hour Film Project zawita do Katowic !!!

W dniach od 15 do 17 listopada filmowcy z całej Polski będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą i sprawdzić kto z nich zrobi najlepszy krótkometrażowy film w 48 godzin. Zwycięzca będzie walczyć z filmami z całego świata o tytuł "Najlepszego filmu 48 Hour Film 2013".

Zarejestruj się już dziś! Ilość miejsc ograniczona!

 

Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach,
ul.Sokolska 66 kasa@kosmos.katowice.pl www.kosmos.katowice.pl
Aby być na bieżąco polub naszego Facebooka: https://www.facebook.com/KosmosKino
Współpracujemy z: