Kino Kosmos | 16 - 22 sierpnia

Plan piątkowego Przystanku Kosmos, prócz Cafe Sterii i projekcji w tym tygodniu koncert akustyczny

od 19:00 | letnia kafejka z muzyką i grami plenerowymi - CAFE STERIA
od 19:30 | boules - francuska "gra w kulki"
od 19:30 | koncert Pan Stian
od 21:00 | FRANCUSKI FILM POD GWIAZDAMI - Niebo nad Paryżem

Pan Stian to piosenkowy zespół Sebastiana Pypłacza znanego z eksperymentalnego Meet The Ambient czy projektu literacko-muzycznego Fantazman. Tym razem Pypłacz stawia na rockową energię z wpływami bluesa i indie rocka. Uzyskał to poprzez zaproszenie do wspólnego grania doświadczonych muzyków znanych z takich formacji jak: Don't Be A Poor Person, Debris Of Blues i Clin't Eastwood.

Od 16 sierpnia w naszym repertuarze:

Koneser - nowy film Giuseppe Tornatore (twórcy "Cinema Paradiso" i "Maleny") to intrygująca opowieść o mężczyźnie, który od lat ma absolutną kontrolę nad swoim światem ekspertów i kolekcjonerów najdroższych dzieł sztuki, ale staje się zabawką w rękach tajemniczej klientki. Bohater wiedzie samotniczą egzystencję wśród luksusu płócien starych mistrzów i piękna włoskich pałaców, ale jego uporządkowany świat zaczyna sie burzyć...

Miłość po francusku - Alice ma 38 lat. Jest piękna, ambitna i całkowicie oddana pracy — do tego stopnia, że życie prywatne dla niej nie istnieje. Ma w ręku wszystkie atuty, by zostać nową redaktor naczelną magazynu „Rebelle”. Wszystkie, poza jednym… jest kobietą, która nigdy nie wykracza poza utarte schematy. Dopiero gdy w jej życiu pojawi się 20-letni, czarujący Balthazar, znajomi spojrzą nagle na nią innym okiem. Alice spostrzeże, że los dał jej do rąk klucz do przyszłej kariery.

Wypełnić pustkę - izraelski kandydat do Oscara 2013! Reżyserka Rama Burshtein to pierwsza kobieta pochodząca z niezwykle konserwatywnego środowiska chasydów, która zrealizowała pełnometrażowy film dla szerokiej publiczności. To historia niczym z powieści Jane Austen, ale osadzona w chasydzkiej społeczności z Tel Avivu. Film zabiera widza w najintymniejszą przestrzeń ortodoksyjnej rodziny, widzianą okiem kobiety. Osiemnastoletnia Shira po śmierci starszej siostry musi od nowa szukać swojego miejsca w społeczności. Gdy rodzina postanowi zeswatać ją z owdowiałym szwagrem, dziewczyna będzie musiała wybrać pomiędzy pragnieniem serca, a rodzinną powinnością.

Russendisko - brawurowa komedia w rytmie rosyjskiego disco o miłości, marzeniach i poszukiwaniu szczęścia oraz spełnienia. To połączenie „Good Bye Lenin” i „Amelii”, wypełnione młodzieńczą energią i entuzjazmem. Pełne radości i humoru orzeźwiające spojrzenie na początek lat '90. Niedawno upadł berliński mur, a trzej przyjaciele z Moskwy przyjeżdżają do niemieckiej stolicy. Jest w nich wiele wiary i pozytywnej energii. Pragną tego, co każdy chłopak w ich wieku - być gwiazdami rocka, poznawać piękne kobiety i imprezować do bladego rana. Sprzedają zebrane puszki, a uzyskane pieniądze "inwestują" w rozprowadzanie papierosów i alkoholu. Prawdziwy przełom w ich życiu następuje, gdy otwierają klub nocny z rosyjską muzyką disco.

 

Kino Kosmos - Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach,
ul.Sokolska 66 kasa@kosmos.katowice.pl www.kosmos.katowice.pl
Aby być na bieżąco polub naszego fejsbuka: facebook.com/kinokosmos.
Współpracujemy z: