Kino Kosmos | 2 - 8 sierpnia

Drodzy widzowie!

W sierpniu kontynuujemy letnią sielankę na placu za kinem.

W najbliższy piątek:
od 19:00 | letnia kafejka z muzyką i grami plenerowymi

od 19:30 | łyk "Ą Ę" przed seansem: W 15 minut o boules

o 21:00 francuski film pod gwiazdami - tym razem komedia pt. PLOTKA

UWAGA! 9 sierpnia o 17.00 WARSZTATY ekskluzywnej mody prowadzi Sophie Kula. Zgłoszenia: drogą mailową na adres

kasa@kosmos.katowice.pl - TYLKO 10 MIEJSC!

Od 2 sierpnia w naszym repertuarze:

Przed północą - Po raz pierwszy spotkali się PRZED WSCHODEM SŁOŃCA w pociągu do Wiednia. Dziewięć lat później wpadli na siebie w Paryżu PRZED ZACHODEM SŁOŃCA. Jesse (Ethan Hawke) i Celine (Julie Delpy) są ze sobą już siedem lat. Co się wydarzy w ich związku na wakacjach w słonecznej Grecji? Ta dwójka z pewnością nie będzie się ze sobą nudzić. Błyskotliwe rozmowy, cięte riposty, sarkastyczny humor i emocje jeszcze bardziej intensywne niż wcześniej - tego lata on i ona poznają się na nowo.

Książę nie z tej bajki - Najnowsza komedia twórców nominowanego do Oscara filmu "Gusta i guściki". Laura wciąż wierzy, że któregoś dnia spotka swojego "księcia z bajki". Ma już jednak 24 lata i w jej życiu nic się nie zmienia. Wtedy na jednej z imprez spotyka tajemniczego Sandro. Chłopak pojawia się dokładnie tak, jak Laura sobie to wyśniła. Wydaje się, że poznała wreszcie mężczyznę swoich marzeń, gdyby nie to, że wkrótce potem zawiera znajomość z równie fascynującym Maxime. Czy można spotkać więcej niż jednego księcia z bajki?

Był sobie dzieciak - Pierwszy film o Powstaniu Warszawski zrealizowany od ponad 20 lat. Marek, niedoszły maturzysta, początkujący poeta, podczas przymusowej ewakuacji z objętego Powstaniem miasta po raz ostatni zagląda do swego dziecięcego fotoplastykonu, by zobaczyć obrazy swego straconego dzieciństwa.

Lore - Jest wiosna 1945 roku. Czternastoletnia Lore (Saskia Rosendahl), córka oficera SS, w obliczu kończącej się wojny zostaje zmuszona do pieszego przedarcia się do babci mieszkającej w Hamburgu. Ma do przebycia 900 kilometrów przez tereny zniszczonego wojną kraju. Wraz z mijanymi kilometrami jej wiara w potęgę Narodu Panów zaczyna się chwiać. Dostrzega, że ojczyzna to miejsce śmierci i terroru, świat zupełnie inny niż znała z opowieści ojca. W duszy młodej dziewczyny umierają kolejne wspomnienia i nadzieje. Mimo ciężkich chwil uparcie idzie przed siebie. Jedynym sprzymierzeńcem czternastolatki okazuje się Thomas, młody Żyd...


 
Współpracujemy z: