19 i 25 lipca - Mamy receptę na weekend!

Plenerowy pokaz Frantic w piątek i retransmisja Cyrulika Sewilskiego w sobotę.

W ramach cyklu Operowe Lato zapraszamy na retransmisję w promocyjnych cenach! Pokazujemy jedną z ukochanych przez publiczność i najczęściej wystawianych oper komicznych - Cyrulika Sewilskiego. Doskonałe, pełne akcji i humoru libretto łączy się z piękną muzyką, dającą pole do popisu śpiewakom. Hrabia Almaviva wzdycha do pięknej Rozyny. Hrabia z pomocą cyrulika Figaro pragnie wkraść się w łaski ukochanej. Przebierankom i intrygom nie ma końca. Czy w finale połączą się dwa serca?

Program piątkowego Przystanku Kosmos:
19:00 Bezpłatka nauka gry w kultową francuską "grę w kulki" - Boule
od 19:00 - Cafe Steria - plenerowa kafejka we francuskim klimacie - kawa, gry, rozmowy, spotkania
21:30 - "Zakochani czy uzależnieni? Związki miłosne czy chemiczne" - prelekcja z przymrużeniem oka dr Magdy Szumskiej
po prelekcji - plenerowy pokaz filmu FRANTIC (reż. R. Polański, wyst. Harrison Ford, Emmanuelle Seigner, muz. E. Morricone)

Od 19 lipca w naszym repertuarze:

Iluzja - Fascynująca intryga i niezwykłe efekty wizualne! Istniejąca od wieków tajna organizacja OKO zbiera ekipę najbardziej utalentowanych iluzjonistów. O grupie robi się głośno po spektaklu, podczas którego rabują bank. Tropem iluzjonistów rusza agent FBI...

Wielkie wesele - Weselna komedia z gwiazdorską obsadą: Rober de Niro, Katherine Heigl, Diane Keaton, Amanda Seyfried, Susan Sarandon oraz Robin Williams. Rozwiedzeni małżonkowie muszą udawać najszczęśliwszą rodzinę pod słońcem... Na ślubie ich adoptowanego syna ma pojawić się głęboko wierząca biologiczna matka pana młodego.

Dziewczynka w trampkach - Film nagradzany w Wenecji i Rotterdamie! Wadjda ma 10 lat i mieszka w saudyjskim Rijadzie. W szkole uchodzi za buntowniczkę, ponieważ chodzi w porysowanych długopisem trampkach i chce bawić się z chłopcami. Jej największym marzeniem jest rower. Niestety w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić aut, zaś dziewczynkom nie wypada jeździć na rowerze - ma to zagrażać ich cnotliwości.

Pocałuj mnie - Komediodramat o relacjach rodzinnych i poszukiwaniu własnej tożsamości. Poruszający, czasami prowokujący, słodko - gorzki.

Zaślepiona - pełna napięcia historia miłości kobiety w średnim wieku do dużo młodszego studenta z Algierii. Film o miłości, namiętności, uprzedzeniach i obsesjach.

 

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o operze Rossiniego i zarezerwować bilet zapraszamy na stronę www.kosmos.katowice.pl
Współpracujemy z: